On-line seminář "Kryptoměny - účetní a daňový pohled"

23. 09. 2022

Obor virtuálních měn se v posledních letech stává běžnou součástí ekonomiky. V jedné ze středoamerických zemí, El Salvadoru, už je vedle amerického dolaru nejstarší kryptoměna Bitcoin legálním platidlem a další rozvojové ekonomiky budou tuto zemi zřejmě následovat. Renomované bankovní instituce, zejména v USA, začínají považovat kryptoměny za nový investiční nástroj. Nadnárodní společnosti jako např. automobilka Tesla již zahrnula Bitcoin do své rozvahy. Tržní kapitalizace Bitcoinu přesáhla 1 bilion dolarů. Tyto skutečnosti nasvědčují tomu, že se budeme s kryptoměnami setkávat stále častěji, a to i v rámci běžné podnikatelské činnosti.

Cílem on-line semináře je komplexní rozbor problematiky účtování a zdaňování operací s kryptoměnami dle aktuálně platné legislativy pro podnikatele (nikoliv pro banky a finanční instituce). V průběhu semináře budou účastníci seznámeni s konkrétními aspekty a praktickými dopady jednotlivých operací, a to z pohledu právnických i fyzických osob.

Seminář je určen všem, kteří mají zájem seznámit se s daňovou a účetní úpravou kryptoměn a to pro podnikatele i občany v praxi, zejména účetním a daňovým pracovníkům, daňovým poradcům, ekonomickému managementu či statutárním orgánům s pokročilejšími znalostmi účetních a daňových předpisů.

Obsah

LEKTOR: Lenka Kruntorádová - auditorka, daňová poradkyně, odborná lektorka a soudní znalkyně oboru účetnictví, držitelka Dekretu auditora a členka Komory daňových poradců a Komory auditorů.

KDY: pátek 23. září, od 9:00 do 13:00 hod.

KDE: on-line přes MS TEAMS

Registrovat se můžete ZDE