MZV - webináře a konzultace s ekonomickými diplomaty

18. 01. 2022

Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci se zastupitelskými úřady ČR připravilo on-line webináře a konzultace k exportním příležitostem v zahraničí pro české firmy a podnikatele.  

V rámci webinářů ekonomičtí diplomaté v jednotlivých zemích zprostředkují informace o konkrétních obchodních příležitostech, perspektivních oborech podnikání, kultuře obchodního jednání a aktuality v souvislosti s pandemií nemoci covid-19, jako jsou vládní opatření na podporu hospodářství, ekonomický výhled jednotlivých států nebo aktuální omezení v obchodu.

 

WEBINÁŘ BREXIT: ZMĚNY PO 1. LEDNU 2022 

Velká Británie chystá od nového roku velké změny, které ovlivní i české dopravce a vývozce. Od 1. ledna 2022 zavádí na hranicích úplné celní kontroly veškerého importovaného zboží. Ve většině britských přístavů a Eurotunelu bude využíván elektronický celní systém, který propojuje předem podaná celní prohlášení do jednoho referenčního čísla. Jak se tyto změny dotknou českých exportérů? Na webináři vystoupí Michaela Chrtová, ekonomická diplomatka Velvyslanectví ČR v Londýně. Úvodní slovo pronese zástupce Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Datum: úterý 18. ledna 2022 od 14:00 hod.

Více informací a registrace: https://www.export.cz/akce/webinar-brexit-zmeny-po-1-lednu-2022/

 

Seznam všech akcí naleznete na odkaze: https://www.export.cz/akce/