Veletrh firem a pracovních příležitostí vol. II

06. 11. 2018

Veletrh firem a pracovních příležitostí vol. II

V úterý 6. 11. 2018 se v prostorách Střední průmyslové školy a středního odborné učiliště Pelhřimov uskutečnil druhý ročník Veletrhu firem a pracovních příležitostí, který si tak jako minulý rok klad za cíl zvýšit povědomí o lokálních zaměstnavatelích, prezentovat jejich práci, výrobky, služby a pracovní příležitosti pro studenty i širokou veřejnost z Pelhřimovska.

Veletrh uspořádal Okresní hospodářská komora Pelhřimov v rámci projektu Na správné místo. Cílem tohoto projektu je zvýšit zaměstnanost nezaměstnaných osob, zvýšit pro ekonomicky neaktivní osoby orientaci v požadavcích trhu práce a také zvýšit motivaci a rozmanité kompetence k uplatnění se na trhu práce. Úterní veletrh se také snažil zvýšit orientaci mladých lidí v reálných požadavcích na trhu práce, zprostředkovat jim přímý kontakt se zaměstnavateli a nabídnout tak možnost k nastartování své profesní dráhy.

Na pelhřimovském veletrhu firem a pracovních příležitostí se zájemcům představilo dvacet dva firem. Jedná se o významné zaměstnavatele z našeho okresu. Nově jsme na této akci přivítali Policii České republiky – KŘP kraje Vysočina, která okořenila veletrh ukázkou odborné přípravy psovodů se služebními psy.

Pro návštěvníky, kromě prezentace zmíněných firem, byly připraveny i zajímavé workshopy jako např. „Mapování kompetencí“ nebo „Sebekoučování pracovních cílů“. Novinkou byl také workshop „Monitoring výrobních strojů“, který navazuje na projekt „Osvěta průmyslu 4.0 na Vysočině".

O skvělou zábavu se postaral mistr světa v „dronování“, který předváděl, co všechno takový dron dovede, a i návštěvníci si mohli vyzkoušet, jak náročné je, takového drona ovládat.

Nově jsme na náš Veletrh firem a pracovních příležitostí přizvali profesionály z BB Productions s. r. o, kteří Vás zpětně provedou celým Veletrhem, díky skvělému videu, které pro nás vytvořili.